LIKE

Zachęcam wszystkich do polubienia mojego fanpage na facebooku, dzięki temu będziecie wiedzieć o nowych projektach i postępach nad nimi.

niedziela, 17 czerwca 2012

M-5 Phalanx-Mass Effect Długo to trwało, ale wytrwałem do końca i ukończyłem replikę pistoletu z gry Mass Effect -M-5 Phalanx. Czego akurat ten pistolet ??? Hmm... sam nie wiem po prostu spodobał mi się i postanowiłem go zrobić. Nie był to mocno skomplikowany projekt w sam raz nadawał się jako kolejne wyzwanie. Co prawda chwilę czasu trzeba było mu poświecić, ale wydaje mi się ze nie był to czas stracony.

Jak zwykle najpierw musiał powstać projekt.


Projekt mamy wiec czas wziąć się za jego realizacje. Pierwsze co zrobiłem to wyciąłem tzw. bazę do której miałem zamiar doklejać pozostałe elementy. 
Pozostałe części wyciąłem z płyt mdf. Zwykłą wyrzynarką trzeba było sie z tym trochę pomęczyć ale jakoś dałem radę.
 
Przypomina to nieco puzzle:D

 
 Można już stosować pierwsze przymiarki.

  

  Kolejnym krokiem było dopasowanie wszystkich elementów. W pierwsze kolejności zająłem się za rękojeści.
  
Do poprawienia wszelkich niedociągnięć użyłem szpachli do drewna i papierka ściernego. 
Pozostałe fragmenty wykonałem w podobny sposób. Najczęściej używanym "narzędziem" w tym przypadku był papier ścierny. Każdy element trzeba szlifować do uzyskania odpowiedniego kształtu. Jest to dość pracochłonna czynność ale nie wolno się poddawać.
 Pozostało złożyć wszystko do kupy. Posłużył mi do tego klej i małe wkręty.
Pistolet już zaczyna wyglądać tak jak powinien. Brakuje mu jeszcze drobnych szczegółów i malowania.
 Najpierw pomalowałem go farbą podkładową ( jakąś do metalu znalazłem w piwnicy). 
Całość bardzo dokładnie wyczyściłem drobnym papierkiem a następnie pomalowałem na biało.
Gdy farba wyschła zakleiłem taśmą te miejsca które miały pozostać białe, resztę zamalowałem na czarno. Srebrzanką pomalowałem te części które powinny wyglądać jak goły metal. Namalowałem napis niebieskim lakierem do paznokci i czarną farbą. To niebieskie światełko pod napisem zrobiłem z folii z okularów 3d (wygląda bardzo realistycznie). Na koniec zrobiłem jeszcze ładną podstawkę pod pistolet.

 Oto efekt mojej pracy.

 3 komentarze:

  1. Jesteś prawdziwym geniuszem !!! :)
    Bardzo mi się podoba Twoja replika, sam bym chciał taką postawić u siebie na półce, lecz brak mi takiego talentu :) Gratuluję Ci skukcesu. Pozdrawiam :)

    OdpowiedzUsuń
  2. świetne, gratulacje

    OdpowiedzUsuń