LIKE

Zachęcam wszystkich do polubienia mojego fanpage na facebooku, dzięki temu będziecie wiedzieć o nowych projektach i postępach nad nimi.

czwartek, 13 czerwca 2013

Wiedźmin-Kościany poker

Od premiery pierwszej części wiedźmina trochę minęło (dokładnie 6 lat), ale co tam nigdy nie jest za późno by zagrać w kościanego pokera. Postanowiłem takowy sobie wykonać. 
Jak zwykle prace zacząłem od szukania grafik w internecie. Niestety dość ciężko było znaleźć odpowiednią grafikę w odpowiedniej rozdzielczości. Znalazłem taką która się nadawała, trochę ją poprawiłem i mogłem przystąpić do prac nad planszą.


Z uwagi na to że nie jest to jakaś skompilowana rzecz nie robiłem żadnych szkiców ani projektów na komputerze. Wydrukowałem jedynie sobie tą ozdobną grafikę i złote elementy.
 Poszczególne drewniane elementy odrysowałem i wyciąłem z deski bodajże olchowej.(Wymiary planszy: 24cm x 33c )
 Plansza składać się będzie z dwóch warstw deski po 1,5 cm każda. Międzyczasie wywierciłem otwory na kości i wyczyściłem obie warstwy papierem ściernym.
 Dopasowałem do siebie obie części.
 Początkowo miałem malować grafikę ręcznie, ale z uwagi na to iż jestem leniem postanowiłem wydrukować ją i przykleić na deskę.Tak przyklejoną grafikę pokryłem 3 warstwami bezbarwnego lakieru. Po tym skleiłem obie połówki planszy i pomalowałem całość brązową farbą.
Po sklejeniu warstw planszy otwory zalałem w 3/4 żywicą epoksydową. Namalowałem niebieskie linie i zabrałem sie za wykonanie złotych ozdób.
 Wykorzystałem do tego PCV i plastikowe łyżeczki które wypełniłem żywica epoksydową.


Wystarczyło pomalować je złotą farbą i przykleić do planszy.

Oto efekt, brakuje tylko kości...


6 komentarzy:

 1. Podesłałbyś może link do tej grafiki ?

  OdpowiedzUsuń
 2. Nie, no nie wytzrymam, jesteś mistrzem ! :) Twoje projekty są wspaniałe.

  OdpowiedzUsuń
 3. Kurczę, tyle czasu marzyłam o własnym kościanym pokerze, a ty go "tak po prostu' zrobiłeś. Żeby to jeszcze było takie proste na jakie wygląda... w każdym razie szacun, wyszło świetnie :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Świetne! Ostatnie zdjęcie na trawie i koniczynkach wygląda świetnie :)
  Skleiłeś te dwie części? Bo normalnie chyba powinno się składać. A zresztą co to za różnica

  OdpowiedzUsuń
 5. Praca świetna. Mógłbym zapytać z czego są te ozdoby (na srodku) obok samej grafiki z lewej i prawej strony i czy mógłbym prosić o zdjęcie jak założyłeś zawiasy ponieważ to powinno się zamykać.

  OdpowiedzUsuń
 6. Czy wystarczy wydrukować tą trzecią grafikę na zwykłej A4, czy drukowałeś to inaczej?

  OdpowiedzUsuń